בתי המלון בתל אביב מתחילים להרגיש את מעבר התיירים לדירות נופש

התחרות הגדולה מצד דירות נופש הידועות גם כדירות Airbnb הובילה לראשונה לירידה בתפוסה בבתי המלון בחודש אוגוסט, דירות הנופש הפכו לחלופה המועדפת על תיירים המגיעים לתל אביב.

המחלקה למחקר כלכלי של התאחדות המלונות פירסמה לפני מספר ימים את נתוני הלינות של תיירים בחודש אוגוסט, לפי נתוני הדו"ח נרשמו 778,000 לינות של תיירים בישראל שמהווה עלייה של כ-6% לעומת שנת 2017.  ההתאחדות מסרה כי מנתונים חודשי-יולי אוגוסט ניתן לראות כי על אף המלחמה בין בתי המלון התייר הישראלי נאשר נאמן. יחד עם זאת, התיירים הזרים למרות העלייה במספר כניסות התיירים לישראל, קיימת ירידה של 1% בלינות התיירים בבתי המלון!. בתי המלון מבינים היום, את מה שכל תייר מחו"ל הבין אתמול, שדירות נופש זה הדבר הבא ורואים ב-Airbnb את האתגר הגדול ביותר עמו הם מתמודדים.

 

גם אתר דה מרקר מסכים עם מידטאון העיר הלבנה. התיירים מחפשים דירות נופש

מידטאון העיר הלבנה עידכנה לאחרונה כי היא צופה כי פרויקט שוק הפשפשים שמוקם בימים אלו על ידה, צפוי להיות עם אחוזי תפוסה גבוהים מאוד עקב הביקושים הקיימים כבר באזור העיר העתיקה ביפו. פרויקט שוק הפשפשים של מידטאון צפוי להתחיל לפעול בחודשים הקרובים ומידטאון כבר מחפשת נכסים חדשים אליהם תוכל להתרחב באזור צפון יפו – תל אביב.